Teslimat Koşulları

Retro Makara e-ticâret portalı üzerinden satın aldığınız her gün, banka onayı alındığı andan itibaren hazırlanarak kargo ya da lojistik firmasına teslim edilir. Firmamızın taşıma politikası dâhilindeki çözüm ortakları hem kargo firmaları hem de kimi ürünler için hususî kuryelerdir.

Aksi belirtilmedikçe (taşıma esnâsında kırılma tehlikesi bulunan özel tasarım ürünler sadece İstanbul içi teslimata uygundur) sitedeki ürünler Türkiye’nin tüm bölgelerine kargo yoluyla gönderilmektedir. Retro Makara, müşteri memnuniyeti açısından ürünleri en geç 3 iş günü içerisinde size teslim ettirmek üzere yola çıkarır. Ancak bu süreç, gerçekte çok daha kısa sürmektedir. Kimi zaman, özel üretim ürünlerim teslimat süreleri, üretim aşamalarına bağlı olarak farklılık arz edebilmektedir. Bu tür ürünler için gerekli teslimat bilgileri, ürüne ait sayfada ayrıca gösterilmiştir.

Sipariş ettiğiniz ürün, kargo firması aracılığıyla gönderiliyorsa maksimum 3 gün içerisinde size teslim edilmektedir. Bu süreç, teslimat adresinizin uzaklığına göre değişiklik göstermektedir. Süreci aynı zamanda kargo takip numaranız vasıtasıyla izleyebilirsiniz. Kimi durumlarda teslimat hususunda aksama yaşanabilmektedir. Bu durumlar; resmî ya da dinî bayramlar ile olağanüstü durumlar ve afet gibi olayları kapsamaktadır. Söz konusu bir durumun meydana gelmesi durumunda, teslimatta gecikmeler yaşanabilir. Bayram veya resmî tatillerde de teslimat gerçekleşmemektedir.

Ürünlerin üretimi ile ilgili herhangi bir problem olması durumunda Retro Makara sizle iletişime geçerek gerekli bilgileri verecektir. Eğer satın aldığınız ürünü üretmek ya da tedarik etmek konusunda imkânsız bir durum yaşandıysa, 4 ilâ 30 günlük süreç sonrasında para iadesi tarafınıza yapılır.

Sipariş ettiğiniz ürün ya da ürünler kargo firması tarafından size teslim edildiği sırada üründe herhangi bir hasarın var olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer üründe ya da ambalajında herhangi bir sorun varsa kargo yetkilisine durumu izah ederek zabıt tutturun. Söz konusu durum dâhilinde Retro Makara tarafından ürün değişimi gerçekleştirilecektir. Ancak aksi durumlarda kargo ya da kurye firmalarından kaynaklı ürün hasarlarında Retro Makara sorumluluk kabul etmeyecektir.

Sepetim